PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=801296}

Opowieść wigilijna

A Christmas Carol
7,3 4 487
ocen
7,3 10 1 4487
Opowieść wigilijna
powrót do forum serialu Opowieść wigilijna

W porównaniu z wersją filmowa z 1999 kompletna klapa, nieporozumienie, katastrofa. Duchy bez klimatu, bardziej przypominają wspólników w interesie a nie stworzenia mające kogoś nawrócić, menel sikający na groby jako marne zakończenie ludzkiego życia to też nie jest dobry pomysł... podobnie jak cudowna przemiana polegająca na czeku na 500 funtów, rozciągłość nic nie wnoszących dialogów i stwierdzeń typu "dlaczego ten wielbłąd nie zostawia śladów", generalnie słaaaabe, bez klimatu, bez tej magii, bez tych aktorów z wersji 99,

ikswohceicjow

Oglądałem wersie z 199 roku i oceniłem na mocną ósemkę, te wersje natomiast również oceniam pozytywnie, ponieważ w tej wersji mamy okazje zobaczyć jak odbierane jest Boże Narodzenie przez Ebenezera Scroogea. Coraz raz bardziej święta są zakłamane, utkwiły mi słowa o prezentach piękne opakowanych, bywają udawaną szczerością, oraz to, że na co dzień omijamy się, ukrywając spojrzenia a w ten jeden w dzień roku, składamy sobie życzenia, ile z nich jest szczerych? Celne przemyślenie. Co do wątku duchów to ukazanie ich jako współpracowników Ebenezera było celowym zamysłem, dzięki temu zabiegowi Scrooge mógł im spojrzeć w oczy i realnie ocenić wyrządzone im krzywdy przestali być tylko wytworem wyobraźni. Pod względem aktorskim i realizacyjnym też trzyma dobry poziom, wiec daleko serialowi do katastrofy.

buterfly

To jest tylko i wyłącznie moja opinia i jej nie zmienie, natomiast szanuje Twoją, pozdrawiam :)

ikswohceicjow

Nie namawiam cię też do zmiany zdania, uważam, że dobrze, iż się różnimy i możemy przedstawić swoje opinie, wersje z 1999 roku cenie jednak dopiero ta wersja ukazuje, że niestety Ebenezerów jest w społeczeństwie coraz więcej. Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones