PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=538120}

Burke i Hare

Burke and Hare
6,3 5 062
oceny
6,3 10 1 5062
Burke i Hare
powrót do forum filmu Burke i Hare

Swietny film, bardzo klimatyczny z kilkoma naprawde fajnymi gagami. <SPOILER>
Troche przypomina mi afere lodzka z nieboszczykami, przy czym tutaj nieboszczyk szedl do obrobki....fotograficznej. Tak czy inaczej, moj ulubiony aktor Pegg wypadl naprawde niezle, i co najsmieszniejsze, zostal usmiercony na koncu i uwieczniony w Edynburskim muzeum jako szkielet...oczywiscie fikcja. Film, ktory wywoluje usmiech na twarzy, zwlaszcza wiele mocnych akcentow ...szkockich. Wiem, ze to brzmi glupio, bo rzecz dzieje sie w szkocji, ale w angielskim kinie najwiecej ludzie sie smieli wlasnie z dialogow, moze nie smiesznych w tresci ale wypowiedzianych ze szczegolnym akcentem. Jak dla mnie, najlepsze motywy filmu to ich pierwszy nieboszczyk i zamach na powoz przy przepasci ... fuck me. Warto rowniez przystanac nad pierwsza egzekucja tej starej babki, powieszonej za m.in. ... prostytucje...hehe. Dobre to bylo. Z drugiej strony, historia oparta jest na faktach, bo rzeczywiscie, istnieli tacy goscie ktorzy parali sie taka robota.

ocenił(a) film na 8
dabram17

Potwierdzam!!!
Simon Pegg jak zwykle nie zawiódł ...
Bardzo klimatyczna i czarna ... angielska i przyjemna komedia ...
Mnie osobiście rozwaliło jak Anglicy darli łacha z prymitywnych Amerykanów na końcu filmu :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones